Що таке Аптечна Косметика
Сьогодні ми звикли до того, що косметика сусідить на полицях з медичними і фармацевтичними товарами. Косметичні засоби, що продаються в аптечних організаціях, мають терапевтичний ефект. Аптечна косметика не просто маскує прояви акне, дерматитів, діатезу, екземи тощо, а й допомагає боротися з дерматологічними захворюваннями, про що свідчать численні клінічні випробування. Купити аптечну косметику можна в аптеках.
Різновид аптечної косметики
Фармацевтична, або аптечна косметика. Дані косметичні продукти широко рекламуються і використовуються для поліпшення стану шкіри. Вважається, що вони ефективніше бюджетної уходовой косметики і навіть люксових і професійних засобів. Аптечну косметику випускають Елансіль, ГАЛЕНІКА, Віші, Вамілес.
Дермокосметіка, або медична косметика. Косметичні засоби, що використовуються в лікуванні шкірних захворювань. Пацієнти набувають дермокосметику за рекомендаціями косметологів і лікарів-дерматологів. Найпопулярнішими марками є А-Дерма, Авен, Дюкре, Ля Рош позі, Отоме, Ексфоліак.
Фармацевтична, або аптечна косметика. Дані косметичні продукти широко рекламуються і використовуються для поліпшення стану шкіри. Вважається, що вони ефективніше бюджетної уходовой косметики і навіть люксових і професійних засобів. Аптечну косметику випускають Елансіль, Wamiles, ГАЛЕНІКА, Віші, Otome.
Салонна косметика. У цю групу входять унікальні препарати, що випускаються інститутами краси. Спеціальні програми по догляду призначені як для проведення салонних процедур, так і для домашнього застосування.
Чим відрізняється аптечна косметика?
Рецептура аптечних косметичних засобів розробляється за участю лікарів-дерматологів. Вважається, що аптечна косметична продукція впливають не тільки на поверхневі шари шкіри, але і проникає набагато глибше.
Декоративна косметика і мас-маркет не володіють накопичувальним ефектом і перестають діяти після скасування. Повноцінне зволоження, харчування і відновлення шкіри дають лише аптечні засоби.
Компоненти в складі аптечної косметики
До активних діючих речовин, що входять до складу аптечної косметики входять, як лікарські, так і косметичні засоби. Наприклад, фітокомпоненти, карбамід, гіалуронат, гідролізовані колаген та еластин. Всі компоненти абсолютно безпечні і очищені від шкідливих домішок.
Рослинні екстракти володіють усіма корисними властивостями, незважаючи на високий ступінь очищення. До складу лікувальної косметики не входять антибіотичні і гормональні препарати, силікони, парабени, мінеральні масла. Безпека використовуваних стабілізаторів, консервантів і парфумованих ароматів доведена численними клінічними дослідженнями.
Як йдуть справи в Україні
Українське законодавство ніяк не регламентує продаж аптечної косметики. У зв'язку з цим косметику продають як в аптечних мережах, так і в косметичних магазинах.
Місце продажу в багато залежить від маркетингової стратегії компанії-виробника. Наприклад, натуральна італійська косметика Гуам раніше реалізувалася тільки через аптеки. Сьогодні продукція цієї марки зустрічається в магазинах парфумерії та декоративної косметики. Мінеральна японська косметика Вамілес досі реалізується тільки через салони краси, але декоративна лінійка вже представлена в інтернет магазині на їх офіційному сайті otome.com.ua. Те ж саме відбулося з професійною косметикою по догляду за нігтями американського бренду Неіл Тек. Дана тенденція пояснюється тим, що виробники натуральних косметичних засобів хочуть збільшити прибуток.
Український ринок косметики значно відрізняється від європейського. Наприклад, продукти французької торгової марки Кодали в Європі продають виключно в аптеках. В Україні кошти даного бренду можна без праці набути в салонах краси.
Сьогодні дистриб'ютори зацікавлені в збільшенні продажів, тому вони відмовляються від чіткого позиціонування товару. Крім того, українські громадяни беззастережно довіряють якості товарів, що реалізуються через аптечні мережі, чим користуються косметичні компанії, а також недобросовісні виробники.