Як прибрати чорні крапки на обличчі?
Чорні точки або відкриті комедони – це проблема, з якою стикалися багато представниць прекрасної статі. Професійною мовою косметологи називають їх незапальними елементами першого порядку. Такі мітки з'являються найчастіше на підборідді, щоках, а також крилах носа. Розберемося , чому чорні цятки з'являються і як з ними боротися.
Що таке чорні цятки?
Чорні точки - це варіант висипу вугрів , який супроводжується скупченням сала шкірного, а також відмерлих клітин і частинок бруду, які потрапили на шкіру безпосередньо з зовнішнього середовища. Вони можуть з'являтися на шкірі, яка схильна до жирності, гіперкератозу, а також до розширених порів. Верхівка сальної пробки набуває чорного кольору через меланіну та шкірне сало. Пори сильно забиваються і стають значно ширшими.
Причини появи чорних крапок
Існує багато причин, через які можуть з'являтися чорні цятки:
- Гормональний дисбаланс, спричинений порушеннями здоров'я чи віковими особливостями.
- Неправильна робота сальних залоз.
- Неправильне харчування: надмірне вживання солодкої, гострої, а також жирної їжі та випічки.
- Неправильно вибрана косметика для догляду за шкірою.
- Спадкова схильність.
- Частий дотик до обличчя руками.
- Нерегулярний та неправильний догляд.
Стреси та відсутність сну також впливає на стан шкіри. Розглянемо ключові причини чорних крапок докладніше.
Гормони
Вироблення шкірного сала залежатиме від гормону під назвою тестостерон . Якщо в крові його вміст підвищений, а сальні залози при цьому виявляють до гормону високу чутливість, то себуму виробляється значно більше.
У підлітковому віці спостерігається нестабільний гормональний фон, це найнебезпечніший період появи чорних точок. Також гормональні стрибки відбуваються при настанні менопаузи або вагітності.
живлення
Поява висипань на шкірі може бути пов'язана з неправильним харчуванням, і в першу чергу з надлишком солодкого та борошняного раціону. Якщо споживати дуже багато таких швидких вуглеводів, посилюється вироблення їх секрету. Тому рекомендується зменшити кількість солодощів та борошняної продукції, переглянути своє щоденне меню.
Недостатнє очищення або відлущування
Неправильний догляд – одна з найважливіших причин появи чорних крапок. Обов'язково потрібно очистити шкіру та зняти макіяж. Для цих цілей відмінно підійде міцелярна вода , а також різні гелі, що очищають, і муси.
Неправильно підібрана косметика
Косметику для догляду слід грамотно вибирати. Насамперед вона повинна підходити під певний тип шкіри. Рекомендуємо також докладно вивчити склад. Є косметика, яка здатна закупорювати пори та таким чином провокувати появу чорних крапок. Тому якщо шкіра схильна до висипу вугрової, потрібно шукати косметику з позначкою «некомедогенно».
Базовий догляд для профілактики чорних крапок
Існують різні процедури для догляду за шкірою для профілактики висипу вугрів. Серед них найголовніші – це вмивання, ексфоліація, зволоження та глибоке очищення.
Умивання
Звична для багатьох процедура вмивання не викликає складнощів. Щоб позбавитися від чорних крапок, не мучите шкіру агресивними засобами очищення , навіть якщо вона видасться вам занадто жирною. Такий догляд лише спровокує збільшення кількості вугрів.
Очищати шкіру потрібно, не пересушуючи її. Для цих цілей чудово підійдуть м'які засоби для вмивання та спеціальні продукти для демакіяжу. Жирній шкірі у трьом і ввечері потрібне ретельне очищення за допомогою гелю або пінки, після цього наноситься тонік без спирту.
Ексфоліація
Ексфоліанти видаляють омертвілі клітини , що допоможе запобігти закупорці пір. Якщо шкіра проблемна та схильна до запалень, необхідно вибирати косметичні засоби на основі ензимів та кислот. Також як ексфоліанти можна використовувати делікатні гомажі, а також скраби.
Зволоження
Шкіра потребує постійного та інтенсивного зволоження. Домогтися необхідного результату допоможуть якісні зволожуючі засоби . У випадку, коли спостерігається нестача вологи шкіри , вона починає виробляти якнайбільше себума.
Вибираючи продукти, рекомендуємо звертати увагу на тип шкіри:
- Для зневодненої шкіри потрібні засоби, які містять гідрофіксатори. До таких компонентів відноситься гіалуронова кислота.
- Для жирної шкіри більше підійдуть продукти текстури гелю.
Тяжкі лосьйони або креми можуть забивати пори. Зберегти шкіру гладкою та суперзволоженою можна, якщо додати засоби, які утримують вологу, живлять дерму.
Глибоке очищення
Щоб запобігти розмноженню бактерій, глибоко очистити дерму необхідно використовувати маски для глибокого очищення . З їх допомогою можна виконати експрес – очищення пір.
Маски наносяться не частіше ніж 1-2 рази на тиждень. При цьому важливо не дозволяти засобу висихати. Глина може у разі викликати стягнутість.
Як забрати чорні крапки в домашніх умовах?
Є один найпростіший народний метод боротьби із чорними точками – просто взяти їх та видавити. Так роблять багато дівчат. Але ми не рекомендуємо так чинити. Якщо розпарити очищену шкіру, можна викликати запальні процеси . У такому разі вже доведеться боротися із прищами та іншими проблемами.
Чищення особи варто довіряти досвідченому косметологу, а не займатися самолікуванням. Самостійно можна виконати такі процедури:
- обробити шкіру пілінгом або скрабом ;
- нанести на шкіру маску, що очищає;
- використовувати легкий зволожуючий крем.
До складу поживних засобів повинні входити олії, жирні кислоти, вітаміни, а також екстракти рослин.
Косметичні засоби для боротьби із чорними точками
Щоб позбавитися чорних крапок, необхідно використовувати відразу кілька категорій б'юті-продуктів:
- у зволожуюча сироватка або крем ;
- очищаюча маска ;
- пілінги.
Зволожуючий крем та сироватка
Зволоження необхідно і сухій, і жирній шкірі. Якщо дерма недоотримає вологу, вона вироблятиме ще більше сала. І пори відповідно забиватимуться. Сироватки та креми японських торгових марок відрізняються високою ефективністю та відмінно підійдуть для жирної, проблемної та інших типів шкіри. Перевірена формула допоможе впоратися з відновленням гідроліпідного балансу.
Очищувальна маска на основі глини
Глиняні маски підходять як експрес-засоби. Такий засіб не тільки очищатиме шкіру між різними салонними процедурами, але й пов'язуватиме себум і бруд.
Ексфоліанти (пілінги)
Хімічні, і механічні пілінги стимулюють процес оновлення шкіри . У складі засобів мають бути азелаїнова, фруктова, гліколієва кислоти. Вони відповідають за оновлення шкірного покриву і відлущувати ороговілі частинки. При цьому важливо щоб хімічні ексфоліанти були на основі м'яких кислот. Також можна придбати делікатні механічні скраби з невеликими абразивними частинками. Важливо пам'ятати, що при наявності на шкірі відкритих запалень пілінг виконувати не можна.
Грамотний вибір косметики. правильне поєднання компонентів і постійний догляд допоможуть позбавитися чорних крапок і насолоджуватися свіжістю і чистотою обличчя.