Як правильно доглядати за шкірою обличчя?
Правильний догляд, особливо за проблемною та чутливою шкірою - це ціла система, для якої важливо регулярне виконання певних процедур. Ідеальною турбота про своє обличчя може стати тільки після серії проб і помилок, однак знання базових правил - вже половина шляху до досконалості. Саме вони будуть описані нижче, в тому числі ті, що потрібно знати про догляд за чутливою шкірою обличчя і проблемною.
Що повинно складати вашу «доглядову рутину»?
Це три «кити», на яких тримається будь-який догляд, в тому числі, за проблемними і чутливими типами шкіри:
- Очищення. Мова не тільки про засоби для зняття макіяжу, а й про пінки, пілінг-гелі та інші продукти, які проникають в пори, видаляючи забруднення. У магазині ви знайдете варіанти під будь-який тип, в тому числі під щоденний догляд за проблемною шкірою та чутливої.
- Тонізація. Заспокоює, тонізує і нормалізує pH баланс. З цим краще всього впораются тоніки - підбирайте під тип (нормальна, жирна, суха) і шукайте конкретно для проблемної шкіри і чутливої.
- Зволоження. Креми та їх похідні можуть виконувати додатково ще ряд завдань, але важливо, щоб вони регулювали водний баланс.
Крім описаних, є ще ряд процедур, наприклад, пілінги, які зазвичай роблять максимум раз на місяць (для чутливої шкіри варто зменшити до одного разу на декілька тижнів) і маски. Це все «надбудова», яка з'являється для вирішення конкретних завдань. Наприклад, в догляд за проблемною шкірою можна включити себорегулирующее маски.
Делікатний догляд за чутливою шкірою обличчя
- Уникати косметичних засобів, що містять спирт;
- Використовувати м'який пілінг і не захоплюватися ним, бо на чутливій шкірі може виникнути екзема.
- Використовувати косметику з поліоксікіслотамі і глюконолактон. Вони надають омолоджуючу дію та ефект ліфтінгу.
- Починаючи з весни використовувати косметику з УФ-фільтрами.
Догляд за проблемною шкірою
Сильні висипання і акне вимагають дотримання дієти і негайного походу до дерматолога - можливо, знадобиться використовувати лікарські препарати. Косметичні засоби, в тому числі для слабких висипань, підбираються так:
- Потрібно відмовитися від тих, що з високою концентрацією спирту - для проблемної не рекомендується навіть саліцилова кислота у великих кількостях.
- Шукати позначки «non comedogenik» і «for acne-prone skin».
- Використовувати тонік з вмістом фруктових кислот, цинку, бензоілпероксіла, азелаїнової кислоти.
- Для зволоження підійдуть засоби для жирного типу і з себоконтролем.
- Дозволяються різні пілінги, особливо ферментативні, і гомажи, а після можна нанести глиняні маски.
У догляді важлива систематичність і регулярність. І зовсім не обов'язково мати безліч косметики - головне, уважно читати її властивості і склад.