Як позбутися прищів: дієві способи вирішити проблему

Вугри – це явище неприємне та дуже поширене. Захворювання має глибокі причини та потребує комплексного підходу. Як позбутися вугрів на обличчі – це питання турбує добру половину людства. Розберемося в ньому детально.

Що таке вугрі?

Вугор – це своєрідна пробка, яка виходить із ороговілих частинок, а також поту та сала шкірного. Це місце ідеально підходить для розмноження різних бактерій. Вони є причиною рецидивів вугрів. На шкірі з'являються висипання як наривів різного кольору.

Основні причини появи вугрів

Вугри практично завжди з'являються при гіперактивності сальних залоз. Але є ще ряд інших причин, які викликають ці неприємні проблеми. У тому числі неправильне харчування, гормони. Висипання часто з'являється як прояв розвитку деяких хронічних та інфекційних захворювань, пов'язаних з порушенням обміну речовин та іншими захворюваннями.

Гормональний дисбаланс

Найперша і найголовніша причина появи вугрів – це гормональний збій. Саме тому висипання найчастіше з'являються у підлітковому віці.

Високий рівень чоловічих статевих гормонів у крові збільшує ризик появи вугрової висипки. У жіночому організмі вони також присутні, але переважає жіночий тип – естрогени. При зміні гормонального статусу також можливі висипання, наприклад це може бути вагітність.

Потовщення рогового шару шкіри

Гіперкератоз є патологічним зроговінням з утворенням на поверхні шкіри щільних папул або потовщення дифузного. Його поява пов'язана з надмірною кількістю кератину в епідермісі. Нездатність шкіри вчасно позбутися мертвих клітин і є основною причиною утворення пробки.

Запальні процеси

Важливо пам'ятати, що вугри запалюються через бактерії. Місце безповітряної пробки стає комфортним для заселення та розмноження бактерій, які називаються Propionibacterium acnes. Коли закупорений фолікул переповнюється, він починає викидати свій вміст, заповнений бактеріями в сусідні ділянки шкіри. Виникають прищі та гнійнички різних видів.

Неправильне харчування

Є деякі групи продуктів , які можуть спровокувати запалення. До них відносяться :

  • солодощі та цукор ;
  • напівфабрикати ;
  • молоко ;
  • вуглеводи, які мають високий глікемічний індекс (газування, здобні булочки, печена картопля та інші).

Підвищення цукру може спричинити стрибки гормонів і далі за сценарієм висипання. Найчастіше прищі з'являються на щоках, скронях і вилицях.

Різновиди вугрів

Є незапальні та запальні вугри. у першому випадку це відкриті та закриті комедони, а також міліуми. Запальні форми виявляються як поверхневих папул чи пустул, і навіть акне різного ступеня тяжкості.

Тяжкість перебігу вугрової хвороби у всіх різна. В одних з'являється кілька висипань, в інших більш важка форма з появою безлічі прищів з білими головками та різних висипів.

Чорні вугри

Коли сальна маса накопичується ближче до верху пори, чорні вугри з'являються . Це відбувається за рахунок процесу окислення та прояву меланіну. Часто їх називають чорними цятками. Позбутися таких вугрів можна за допомогою правильного догляду та косметичного чищення.

Білі вугри

Вугри білого кольору – це утворення на шкірі, які нагадують формою просяне зернятко. Вони відносяться до незапальної групи і називаються міліумами або підшкірним висипом. Не можна намагатися видаляти білі кульки під шкірою, краще сходити до косметолога.

Папули

Папули є червоні горбки над поверхнею шкіри, що виникає внаслідок змін епідермісу або поверхневих шарів дерми . Прищики без гнійної шапочки з'являються в результаті запальних процесів, що відбуваються в сальній залозі.

Пустули

Пустули - це прищі , увінчані гнійною бульбашкою (головкою ). Вони трапляються досить часто. Їхня порожнина завжди заповнена гноєм. Запальні елементи вугрової хвороби можуть бути поверхневі (розташовуються в епідермісі і не залишають після себе рубців) або глибокі (з'являються в підшкірній жировій клітковині або дермі).

Внутрішні вугри

Вугри внутрішні називають підшкірними прищами і проявляються вони у вигляді «вузликів». Спочатку така освіта візуально не помітна. Може з'явитися невелике почервоніння або болючі відчуття при натисканні. Внутрішні прищі відносять до глибоких запальних елементів із середнім або високим ступенем тяжкості вугрових хвороб.

Щоб боротися з вуграми і недопущення появи рубців, призначається системна медикаментозна терапія.

Рожеві або червоні вугри

Розацеа - це вид шкірного захворювання, при якому проявляються зміни судинної стінки та розвиваються запальні процеси. Вони зовсім не пов'язані з підвищеною сальністю шкіри.

Розацеа найчастіше з'являється на лобі, щоках чи підборідді. Можуть з'являтися судинні зірочки, почервоніння.

Вугри та типи шкіри

Дівчатам із нормальним типом шкіри вугрі не загрожують. Можуть бути лише поодинокі висипання. У зонах активності сальних залоз часто з'являються прищі у власниць змішаного типу шкіри. А ось тим, у кого жирна шкіра найчастіше доводиться страждати від висипу вугрів.

Жирна шкіра

Жирна шкіра має примхливий характер. На обличчі часто з'являються запалення та висипання. Перше завдання жирної шкіри - не перетворитися на проблемну.

Ключова проблема такої дерми - надмірне вироблення шкірного сала. Тому потрібно уникнути появи множинних сальних пробок та комедонів. Необхідно правильно підбирати засоби для догляду за такою шкірою та проконсультуватися з дерматологом.

Правила догляду за проблемною шкірою

Власницям проблемної шкіри категорично не можна робити таке:

  • Припікати «не дозрілі» прищики спиртом , це може сильно травмувати шкіру.
  • Очищати шкіру до скрипу, інакше порушується природно - ліпідний бар'єр.
  • Тиснути прищі. Можна занести інфекцію та травмувати дерму, до того ж залишається післязапальна пігментація.

Коли на обличчі багато чорних цяток, воно постійно блищить, з'являється бажання очистити шкіру. Але це потрібно робити правильно, використовуючи засоби без лугів та спирту, з нормальним рівнем рН.

Сліди від вугрів: як їх позбутися

Вугровий висип сам по собі неприємний, але і наслідки його негативно впливають на шкіру. Щоб позбавитися рубців і червоних плям, є кілька методів:

  • Кислотні пілінги здатні зменшити глибину рубців і згладити їх.
  • Масаж рідким азотом підсушує прищі і бореться із застійними плямами.
  • Фракційний лазер здатний проникати вглиб шкіри та руйнувати клітини. Значно знижується концентрація шкірного сала і гинуть бактерії.

Вибір певного методу призначається фахівцем та залежить від особливостей перебігу вугрового захворювання. При неглибоких прищах та комедонах може призначатися також ручне чищення.

Засоби для очищення

Існує багато різних косметичних засобів, призначених для боротьби з вуграми. Але найкращими вважаються японські продукти.

ОТОМЕ Problem Care Cleansing Foam Anti Acne Пінка, що очищає, для проблемної шкіри обличчя

Пінка максимально абсорбуватиме сальні секрети. Це натуральний лікувальний продукт, який буквально розчиняє себум та бруд, але при цьому не торкається ліпідного шару. Б'юті – продукт не дає з'являтися новим осередкам висипу та має у своєму складі антизапальні компоненти.

ОТОМЕ Problem Care Cream Anti Acne Крем для проблемної шкіри обличчя

Крем підійде для проблемної, жирної та комбінованої шкіри. Антиоксиданти і мінокислоти будуть знижувати високу активність сальних. Цераміди насичують клітини вологою . У складі міститься комплекс лікарських трав та мінерали.

OTOME Problem Care Mask&Scrub Anti Acne Маска-скраб для проблемної шкіри обличчя

Маска – скраб містить абразивні сферичні частки. Вони будуть очищати пори і ніжно видаляти шар, що ороговів. Клітини оновлюються та запалення знімається. Глибоководна морська вода нормалізує водно-жировий баланс.

Правильне лікування вугрів можливе лише за умови діагностики та виявлення справжніх причин їх появи . Також важливу роль відіграє вибір якісної косметики, яка підходить для певного типу шкіри і допоможе позбавитися вугрів.

Рекомендовані товари

OTOME Problem Care Mask & Scrub Anti Acne Маска-скраб для проблемної шкіри обличчя, 100 г

OTOME Problem Care Mask & Scrub Anti Acne Маска-скраб для проблемної шкіри обличчя, 100 г

OTOME Problem Care Mask & Scrub Anti Acne Маска-скраб для проблемної шкіри обличчя, 100 г Маска-скраб для шкіри обличчя дбайливо очищає та робить шкіру гладкою та ніжною. Глибоководна морська в..

1995 грн.

OTOME TROUBLE CARE Серія для проблемної шкіри

OTOME TROUBLE CARE Серія для проблемної шкіри

Серія для проблемної шкіри TROUBLE CARE "OTOME"  При липкості, шорсткості шкіри, проблемах з порами і вуграх через жирність шкіри Неправильний догляд за комбінованою / жирною..

8361 грн.

ОТОМЕ Problem Care Cleansing Foam Anti Acne Очищаюча пінка для проблемної шкіри обличчя, 130 г

ОТОМЕ Problem Care Cleansing Foam Anti Acne Очищаюча пінка для проблемної шкіри обличчя, 130 г

ОТОМЕ Problem Care Cleansing Foam Anti Acne Очищаюча пінка для проблемної шкіри обличчя 130 г Боротьба з недосконалостями епідермісу має починатися з правильного очищення . Очищаюча пінка для пробл..

3186 грн.

ОТОМЕ Problem Care Cream Anti Acne Крем для проблемної шкіри обличчя, 30 г

ОТОМЕ Problem Care Cream Anti Acne Крем для проблемної шкіри обличчя, 30 г

ОТОМЕ Problem Care Cream Anti Acne Крем для проблемної шкіри обличчя, 30 г Японський крем для проблемної шкіри обличчя компанії Отоме стане справжнім рятувальним колом для вашої дерми. Він має збал..

3180 грн.

Коментарі

Написати коментар [відмінити відповідь]

Увага: HTML розмітка не підтримується!!
    Погано           Добре