Як куріння впливає на шкіру?

куріння та шкіра

Куріння – це серйозна загроза не тільки легким, але й шкірі. Чим більше цигарок викурює людина на день, тим гірше виглядає його дерма. До уріння шкідливо впливає на шкіру як зовні, і зсередини. Тютюновий дим містить понад чотири тисячі різних токсичних сполук, В результаті з'являються зморшки, чорні крапки, сухість, лущення. У курців блідне і стає тьмяним обличчя та шия.

Таке вплив куріння на шкіру може призвести до різних захворювань. Крім цього, куріння може впливати на рівень гормонів, що відбивається на стані організму.

Удар зовні

У людини, яка палить шкіра зовні відрізняється. Вона втрачає свій нормальний вигляд, жовтіє, стає сухою. Коли ми вдихаємо дим сигарет, чадний газ з'єднується з гемоглобіном і перетворюється на карбоксигемоглобін. Спорідненість гемоглобіну до СО в 200 разів вище, ніж до кисню, тому виникає кисневе голодування або гіпоксія. Вплив тютюнового диму на шкіру обличчя проявляється таким чином:

  • З'являються зморшки. Нікотиновий дим руйнує волокна еластину та колагену, що призводить до раннього утворення зморшок
  • Викликає її сухість та постійне роздратування.
  • З'являються розширені пори та комедони. Куріння сприяє утворенню "чорних крапок" на шкірі.

У курців ризик некрозу шкіри вищий, ніж у некурців. Шкіра курця стає сухою, втративши м'якість та пружність. Куріння викликає посилене накопичення гормону меланіну, що призводить до підвищеної пігментації – появи темних плям на шкірі, особливо на обличчі. Куріння та прищі на обличчі також взаємопов'язані. Мікрочастинки сажі осідають на шкірі, забивають пори, і в результаті з'являються чорні крапки та запалення. Куріння підвищує ризик розвитку сонячних опіків та фотостаріння шкіри.

Удар зсередини

Тютюновий дим містить вільні радикали, які ушкоджують клітини шкіри та викликають запалення. Зростає активність вільних радикалів, що викликають швидке старіння дерми за рахунок зменшення молекул колагену та еластину. Через деякий час до шкіри стає в'ялою, ослабленою.

Крім цього, куріння звужує судини.  Це зменшує приплив крові, призводить до порушення процесів дихання та харчування шкіри. Посилена руйнація жіночих статевих гормонів, спричинена сигаретним димом, викликає у жінок стан відносної гіпоестрогенії.

Зниження регенерації

Нікотин, токсичні смоли та нестача кисню через куріння викликають спазми судин. Загоєння ран відбувається повільно. Це також пов'язано із впливом нікотину на роботу імунної системи. У зв'язку із чим підвищується ризик інфекції операційної рани.

Куріння негативно впливає на згортання крові в місці рани. Сильне втягування сигарети може створювати тиск у ротовій порожнині. В результаті це може спровокувати кровотечу. Вільні радикали, що утворюються внаслідок куріння, ушкоджують клітинні мембрани та прискорюють процес старіння шкіри. Куріння призводить до дефіциту вітамінів C та E, які відіграють важливу роль у процесах регенерації шкіри.

Ризики шкірних захворювань

Вплив тютюнового диму викликає захворювання шкіри:

  • Меланома – це онкологічне захворювання, що виявляється зростанням злоякісної пухлини. Вона може з'явитися на шкірі чи області слизових оболонок.
  • Рак ротової порожнини - таке захворювання проявляється довго не загоюються виразками порожнини рота або розростанням тканин. Захворіти на рак слизової порожнини рота небезпечно. Це злоякісна пухлина. можливий розвиток ризику раку губи.
  • Хвороба Венсаназапальне захворювання внаслідок інфікування слизової оболонки порожнини рота. Хвороба протікає з утворенням поверхневих виразок. Вони мають форму кратерів та чіткі, але нерівні краї.
  • Рак зовнішніх статевих органів для жінок, що палять - це серйозні наслідки. злоякісна пухлина формується із клітин статевих органів. Виникають гострі болі, утруднюється процес сечовипускання та дефекації.
  • Псоріаз – відноситься до інфекційних захворювань, що вражає суглоби та шкіру. Люди, що палять, у 2-4 рази частіше страждають на псоріаз у порівнянні з некурцями.
  • Васкуліт – викликає запалення судинної стінки. Поступово порушується кровопостачання тканин, поступово звужується просвіт судини. Системний васкуліт також з'являється загальним нездужанням, хворобливими відчуттями у м'язах, лихоманкою, болем у суглобах, втратою ваги.

Це не повний перелік хвороб, які можуть розвиватися через куріння. Тому варто задуматися про таку шкідливу звичку.

Що буде зі шкірою, якщо кинути палити?

Коли ви кидаєте курити, організм починає процес оздоровлення. Ось що відбувається зі шкірою в перший тиждень при відмові від куріння :

  • Першого дня можна відчути піднесення душевних сил і відсутність бажання курити.
  • Починається відновлення миготливого епітелію та регенерація слизової оболонки кишечника.
  • Підвищується тонус кровоносних судин, покращується кровопостачання серця та головного мозку.
  • Відбувається регенерація слизової бронхів та відновлення роботи підшлункової залози.
  • Через перебудову в організмі шкіра може почати лущитися, з'являтися прищики.

Після відмови від куріння на другому тижні повністю повертається втрачений нюх. Багато запахів стають яскравими та насиченими, а їжа – смачнішою та приємнішою. Поліпшується стан шкіри , прищі зникають, колір шкіри стає природним та приємним.

Що потрібно пам'ятати

Куріння впливає на шкіру і прямо, і опосередковано як зовні, так і зсередини. Воно прискорює процеси старіння, що погіршує колір обличчя. Шкіра курця виглядає гіршою. Але найстрашніше - куріння збільшує ризик багатьох захворювань шкіри. Рекомендуємо кинути палити та подбати про свою шкіру. 

Численні дослідження показали , що колаген допомагає значно покращити стан шкіри. Його називають білком молодості. Він зменшує глибину зморшок, ефективно бореться із сухістю та ознаками старіння шкіри, посилює її бар'єрні функції. Завдяки колагену шкіра буквально оживає, а зморшки розгладжуються. У комплексну програму для догляду за шкірою обов'язково потрібно включити колаген та косметичні засоби, що його містять.

Також добре себе зарекомендувала добавка біосупорт. Продукт поповнює нестачу мінералів, вітамінів та амінокислот, необхідних для обмінних процесів та важливих функцій організму. Препарат допомагає вивести із організму вільні радикали. Для досягнення ефекту рекомендується приймати лише по одному саше-пакету на день. Крім цього, регулярне застосування БАДу від Wamiles матиме косметологічний ефект. 

Відновити шкіру після куріння можливо, якщо забезпечити правильний та комплексний догляд. Проблеми зі шкірою – лише частина айсберга проблем організму, що викликаються курінням. Тому треба кидати палити – це найкраще рішення. Кинувши курити, ви не тільки покращите стан своєї шкіри, але й значно підвищите якість життя загалом.

Коментарі

Написати коментар [відмінити відповідь]

Увага: HTML розмітка не підтримується!!
    Погано           Добре