Міфи і правда про сонцезахисну косметику
Існують різні б'юті-міфи про те, що сонцезахисна косметика зовсім не потрібна, якщо не бути на сонці . А ще кажуть, що вона містить багато хімії та не використовується з іншими засобами. Спробуємо розібратися в цих питаннях і з'ясувати, що правда, а що – ні.
Міф 1: Сонцезахисна косметика не потрібна, якщо я сиджу в тіні, приміщенні чи машині
Складається помилкова думка, що небезпечного впливу ультрафіолету на шкіру не відбувається , коли ми знаходимося не на сонці. Насправді шкіра потребує постійного захисту, тому потрібно регулярно використовувати з сонцезахисними засобами. Існують УФ-промені різного спектру і з різною довжиною хвилі :
- В-типу - з довжиною хвилі 290-320 нм;
- А-типу - з довжиною хвилі 320-400 нм.
На шкіру в тіні може потрапити до 50% ультрафіолетових променів. При цьому важливо пам'ятати, що А промені не фільтруються. Якщо погода хмарна, також потрібний захист. Через хмари сонячні промені також минають.
Як вибирати сонцезахисну косметику для повсякденного використання?
Санскрини для захисту підбираються з урахуванням таких параметрів:
- Рівень SPF. Для повсякденного використання підійдуть продукти з SPF не менше 30. SPF захищає від UVB-променів, які спричиняють сонячні опіки.
- Форма випуску. Є різні форми сонцезахисних засобів, такі як креми, спреї, молочко, стики, лосьйони та олії. Вибір залежить від ваших переваг та зручності використання.
- Захист широкого кола. Шукайте продукти, які забезпечують захист одразу від UVA та UVB-променів. UVA-промені сприяють фотостарінню та можуть проникати навіть через вікна.
- Тип шкіри. Вибирайте санскрини , які підходять для вашого типу шкіри. Наприклад, для жирної більше підійдуть гелі чи лосьйони, а для сухої варто купувати креми чи олії.
Обов'язково перевіряйте склад на наявність фізичних чи хімічних фільтрів, які забезпечують захист від сонця. Фізичні фільтри (наприклад, оксид цинку або діоксид титану) відображають сонячні промені, а хімічні поглинатимуть їх. Косметика від сонця має правильно наноситися.
Міф 2: Високий SPF означає більш тривалий захист
Розберемося спочатку , як працює SPF. Ці речовини діють подібно до екранів, вони відбивають світло від поверхні і ефективні проти UVB-і UVA-променів. SPF вимірюється шляхом порівняння часу, необхідного для того, щоб шкіра почала червоніти з використанням сонцезахисного засобу порівняно з часом без його використання. Наприклад, якщо шкіра починає червоніти через 20 хвилин без захисту, засіб із SPF 30 дозволить вам перебувати на сонці у 30 разів довше без опіків.
SPF блокує певний відсоток UVB-променів. Наприклад, косметика з показником SPF 15 здатна блокувати до 93% UVB-променів, SPF 30 блокуватиме 97%, а SPF 50 до 98% .
Як вибирати сонцезахисну косметику з відповідним SPF?
Якщо шкіра світла, ніжна, швидко обгорає, потрібна косметика з SPF вище 30. Це стандартний захист, з неї варто починати власникам світлого і рудого волосся. Є низка рекомендацій, яких потрібно дотримуватися при виборі SPF:
- Санскрін з SPF40-50 вибирайте при високій інтенсивності ультрафіолету.
- Якщо планується мало часу проводити на сонці, підійдуть креми із SPF 30.
- Для чутливої шкіри краще вибирати засоби із SPF 50.
Без правильного захисту шкіра може протягом 15-20 хвилин на сонці сильно обгоріти. Важливо пам'ятати, що сонцезахисний фактор не підсумовується. Якщо нанести відразу два шари крему з SPF 15, то вони не дорівнюють ефективності одному шару крему з SPF 30.
Міф 3: Сонцезахисна косметика завантажує шкіру різними хімікатами
Усі знають, що хімічні компоненти містяться у сонцезахисній косметиці у вигляді хімічних фільтрів. Вони комбінуються та виконують важливі завдання, захищаючи шкіру від впливу ультрафіолету.
Існують мінеральні (фізичні) та хімічні фільтри у складі сонцезахисних засобів. Фізичні фільтри, такі як оксид цинку або діоксид титану, відображають сонячні промені, тоді як хімічні поглинають їх і перетворюють на менш шкідливу форму енергії. Існує 12 компонентів хімічних фільтрів, кожен із яких працює у певному спектрі. Деякі з них можуть впливати на організм, викликати роздратування та всмоктуватись у кров.
Як вибирати сонцезахисну косметику із безпечним складом для шкіри?
Перед покупкою рекомендуємо добре вивчити склад коштів . Перевагу потрібно віддавати перевіреним брендам та замовляти косметику у спеціалізованих магазинах. Рекомендуємо не уникати хімічних санскринів , а вибирати кошти від перевірених брендів.
Сонцезахисна косметика приголомшливої якості здатна не просто захищати шкіру, але й дбайливо доглядати її, тому вибирайте хороші продукти. Добре себе зарекомендували б'юті – продукти від японських брендів Wamiles та Otome .
Міф 4: Сонцезахисна косметика не повинна застосовуватись разом з іншими косметичними продуктами
Під час використання косметики необхідно враховувати індивідуальні особливості шкіри. Сучасні санскрини відрізняються збалансованим складом і чудово дружать з іншими б'юті - продуктами. Вони можуть виконувати відразу кілька функцій: захищати, зволожувати, омолоджувати, живити, матувати, вирівнювати тон обличчя та інші.
Як використовувати сонцезахисну косметику у поєднанні з іншими косметичними продуктами?
Сонцезахисний продукт може використовуватись з іншими косметичними засобами Але при цьому важливо дотримуватися послідовності, а також враховувати тип шкіри. Ось кілька рекомендацій:
- Вранці почніть з очищення, потім використовуйте тонік, сироватку, денний крем або флюїд із зволожуючими та антивіковими компонентами, якщо вони вам потрібні, і в кінці засіб із SPF. Макіяж слід наносити поверх крему із SPF.
- Якщо ваш денний крем вже містить SPF і ви задоволені ним, можна обмежитися лише ним. Інакше після денного крему нанесіть сонцезахисний крем, молочко або спрей.
Санскрін містить зволожуючі компоненти і доглядатиме за шкірою. Якщо ви часто буваєте на вулиці або біля вікна, де проникають ультрафіолетові промені, рекомендується оновлювати сонцезахисний засіб протягом дня. Сонцезахисні фільтри у складі косметики зазвичай добре поєднуються з іншими активними компонентами та виконують свої функції незалежно
Міф 5: Сонцезахисна косметика захищає тільки від сонячних променів
Сонцезахисні б'юті - продукти захищають і від УФ-променів, і від інфрачервоного випромінювання, і навіть від забрудненого повітря. Також вони можуть виконувати низку інших завдань:
- Допомагають запобігти фотостарінню, тобто прискореному старінню шкіри під впливом сонця.
- Містять зволожуючі компоненти, які забезпечують шкірі додаткове харчування та комфорт.
- Запобігають пігментації та появі темних плям на шкірі, які можуть бути викликані ультрафіолетовим випромінюванням.
Кожен засіб має свої плюси та мінуси. Вибір залежатиме від умов застосування косметики та стану шкіри. Деякі сонцезахисні засоби містять антиоксиданти, такі як вітамін Е чи зелений чай. Вони можуть допомогти захистити шкіру від вільних радикалів та забруднення навколишнього середовища. Деякі продукти можуть також захищати від синього світла від екранів та забруднення довкілля, що є додатковим плюсом.
Як вибирати сонцезахисну косметику, що також захищає шкіру від інших факторів?
Тепер, коли ви знаєте про сонцезахисні продукти більше, можна без проблем вибрати відповідні засоби. В першу чергу косметика повинна відповідати типу шкіри та особливостям використання:
- Для жирної та комбінованої рекомендуємо вибирати кошти з позначкою "некомедогенні", які не забивають пори. Вони мають легку текстуру і не містять олії.
- Для сухої та чутливої шкіри потрібна косметика із зволожуючим ефектом.
Якщо ви плануєте бути у воді або сильно потіти, вибирайте водостійкі сонцезахисні засоби. Переконайтеся, що сонцезахисний продукт має безпечний склад та забезпечує захист від обох типів УФ-променів.
Косметика для захисту від сонця є важливим інструментом у боротьбі із сонячними променями, вона не повинна бути єдиною лінією захисту. Важливо уникати тривалого перебування на сонці, носити захисний одяг та головні убори.