Новорічне обжерливість. Як прийти до тями після свят?

Ми живемо в епоху переїдання. Якщо кілька століть тому люди страждали від нестачі їжі, то сучасне суспільство страждає від її надлишку. Незважаючи на те, що у свята ми більше відпочиваємо, організм після них виходить дуже вразливим і ослабленим. Як грамотно провести новорічні свята, щоб бути у чудовій формі та мати гарне самопочуття?

Почнемо з їжі, а саме з її перетравлення

Якщо дотримуватися принципу і не їсти, поки в шлунку є їжа, то ви зможете не тільки схуднути, але й зберегти здоров'я шлунково-кишкового тракту. Поступово шлунок зменшиться у розмірі, а звичка не переїдати залишиться з вами.

  • 1-2 години - вода, чай, кава, какао, бульйон, молоко, яйця, зварені некруто, рис, риба річкова відварена.
  • 2-3 години – яйця, зварені круто, омлет, риба відварена морська, відварена картопля, хліб.
  • 3-4 години – курка та яловичина (відварена), житній хліб, яблука, морква, редис, шпинат, огірки, смажена картопля, шинка.
  • 4-5 годин – боби (квасоля, горох), дичина, оселедець, смажене м'ясо.
  • 5-6 годин – гриби, шпик.
  • Жуйка, до речі, не перетравлюється, а з організму виходить через 12–36 годин.
  • Будь-які страви, у тому числі овочі, заправлені олією, перетравлюються на 1,5-2 години довше.

Насіння та горіхи

  • Насіння - соняшник, гарбуз, кунжут - близько 2 годин
  • Горіхи – мигдаль, арахіс (сирий), кешью, волоський горіх, пекан, бразильські горіхи засвоюються – 2.5-3 години.
  • Якщо насіння і горіхи на ніч замочити у воді, а потім потовкти, вони швидше засвояться. Вимочені горіхи перетравлюються 1,5 години.

Молоко та молочні продукти

Повільно розчеплюється сире молоко, ще повільніше пастеризоване і ще повільніше кип'ячене. В цілому молоко засвоюється за 12 годин.

  • Чай або кава з молоком: 24 год.
  • Сир із незбираного молока - 2 години
  • Твердий сир із незбираного молока, типу голландського та швейцарського перетравлюються від 4 до 5 годин.
  • Кисломолочні напої – 1 година

Жирна їжа

Жир сильно сповільнює шлункове травлення. Шашлик перетравлюється до 72 годин. Людина, яка регулярно вживає м'ясо, носить у собі по кілька кілограмів калових мас, які перетворюються на шлаки і виділяють токсини, що отруюють тіло.

Як правильно розпочати застілля?

  1. Випийте велику склянку води перед їжею та між кожною порцією алкоголю, тому що алкоголь зневоднює організм.
  2. Почніть гуляння зі свіжих овочів. Клітковина сприяє хорошому травленню та дає почуття наповнення. Після можна спробувати щось калорійне, але небагато.
  3. Їжте повільно, ретельно пережовуючи кожен шматок. Тоді наш організм отримує сигнал про ситість вчасно, а не тоді, коли ми вже значно переїли. Час між моментом насичення та сигналом про нього – 20-30 хвилин, а іноді й довше.
  4. Дотримуйтесь розміру порцій. Секрет здорового харчування у помірній кількості з'їденого. Рекомендований фахівцями "правильний" розмір порції: м'ясне обсягом зі смартфон, вуглеводний гарнір обсягом з комп'ютерну мишку та овочі - обсягом м'ясо та гарніру разом.
  5. Не нехтуйте допомогою ферментів. Якщо ви заздалегідь знаєте, що на вас чекає багатий стіл і жирна їжа, почніть трапезу з харчових ферментів, які допоможуть вашому організму більш ефективно розщепити і переварити.

Фізичне навантаження після свят

Оскільки після свят наш організм ослаблений, для нього є стресовим навіть тренування зі щадними навантаженнями.

Наші м'язи та зв'язково-сухожильний апарат помітно відрізняються своїми відновлювальними властивостями. Наприклад, м'язи швидко звикають до навантажень. Зв'язки та сухожилля складаються з твердішої матерії та їхнє відновлення повільніше у 8 разів. Така невідповідність може призвести до перетренованості або травмування. Найкращі вправи після застілля - це кардіонавантаження (інтенсивна ходьба, підйом по сходах, стрибки, біг, катання на велосипеді або ковзанах, плавання та етанці) та розтяжки.

Перевірені вправи для фігури та здоров'я

Ранок починайте з вправи "Кішка" - вона змушує працювати м'язи черевного пресу, за рахунок чого відбуваються внутрішній масаж органів травлення та нормалізація їхньої роботи. Встаньте навпочіпки, руки і спина прямі, голова - на одній лінії з тілом. Зробіть видих, вдих, потім потужний видих і нахиліть голову до грудей, одночасно вигнувши спину дугою. Затримайтеся на 10 секунд. Вдихніть, закиньте голову назад і прогніть

Прокинувшись, щипайте боки. Можна лежачи у ліжку. За рахунок місцевої стимуляції кровообігу зайві об’єми підуть вдвічі швидше. Протягом хвилини інтенсивно пощипайте шкіру спіральними рухами, з кожним витком роблячи щипки сильнішими.

Після роботи зробіть планку. Ляжте на живіт, руки зігнуті під плечима. Підніміться на прямі руки, упираючись у шкарпетки, спина пряма. Стати на лікті, потім знову на прямі руки. Динамічно виконуйте вправу 1,5 хв., відпочиньте 30 сек. і зробіть ще два підходи.

На ці вправи у вас піде не більше 5 хвилин, але результат Вас потішить уже на третій день.

Що випити?

Ранок починайте зі склянки теплої води з лимоном, а вечір завершуйте – теплою водою з куркумою. Протягом дня – три рази перед їжею випийте по 0,5-1 чайній ложечці кориці. І Ви побачите, як не лише покращуються Ваші форми, а й відновлюється самопочуття.

Будьте здорові та щасливі! Їжте менше, гуляйте довше!

З коханням колектив Otome.