Як використання косметики впливає на шкіру?
Косметична сировина складна за своєю структурою. Вона містить різні хімічні речовини, такі як пігменти, парфумерію, консерванти, емульгатори і різні добавки. Все це може дратувати шкіру і викликати алергію на косметику. Крім того, деякі хімічні речовини, що відшулушують або косметичні процедури також викликають алергічні реакції.
Експериментальні результати показують, що шкіра, піддана впливу алергену, також є важливим фактором алергічних реакцій. При постійному підвищенні рівня життя людей косметика, як і мода стають все більш поширеною, і косметичні проблеми з алергією також збільшуються. Найбільш важливим є контактний дерматит і алергічний контактний дерматит. Слід зауважити, що значна частина особового контактного дерматиту викликана косметикою.
Алергени в косметиці. Чого варто побоюватися?
Найпоширенішими сенсибілізаторами, що викликають алергію на косметику, є ароматизатори, консерванти і важкі метали. Важкий метал відноситься до тих речовин, які мають відшулушуючі властивості. Так, наприклад, добре відомі відбілюючі властивості свинцю. Вміст ртуті також не покращує косметику і може викликати алергічні реакції на шкірі.
Крім того, в косметику додають екстракти та консерванти. До екстрактів відносяться: екстракт великих жасминовий квітів, екстракт туберози, білих троянд, бузку, запашного османтуса і т.д. Екстракти, згадані тут, не є ефірами натуральної якості, це, як правило, нижчі хімічні сполуки, які надають косметиці приємний запах. Консерванти включають: імідазолідінілмочевіна, парабени, бронзол, формальдегід.
Також існують фарбувальні речовини, які використовуються в косметиці:
- парафенілендіамін;
- хлорид кобальту;
- сульфат нікелю і каніфолі.
Останні дослідження показали, що третіноін зменшує зморшки, фотостаріння шкіри, вугри і пігментацію.
Було доведено, що не існує іншого косметичної сировини, більш ефективного, ніж гідрокискислоти (AHA), третіноін, коінова кислота і арбутин. Однак побічні ефекти цих інгредієнтів, а саме алергічні реакції на шкіру і гормональний дерматит неминучі.
Як позбутися алергії на косметику?
Всі ці страшні речовини та інгредієнти ви отримаєте «в нагороду», якщо вирішите купити дешеву косметику. Але чи варто ризикувати своїм здоров'ям?
Існує кілька правил, які будуть корисні при виборі безпеки косметичних засобів.
Для початку варто зрозуміти симптоматику алергічної реакції на косметику. Реакція помітна відразу після контакту з алергеном? Це означає, що у вас контактний дерматит. Фотосенсибілізація - ця реакція проявляється після взаємодії нанесеного на шкіру алергену з сонячними променями.
Іноді симптоми алергії на косметику можуть проявлятися на вельми нешкідливий крем для обличчя. Ні у кого з ваших знайомих таких реакцій немає, а ось на вашій шкірі висип! Чому? Тому що на одні й ті ж речовини організми людей можуть реагувати абсолютно по різному. Тому не використовуйте косметичний засіб або бренд в цілому, якщо він викликає алергію.
Дуже легко алергія проявляється на чутливій шкірі. Тут потрібно бути Дуже уважною при виборі косметики. А якщо чесно, то намагатися використовувати її в мінімальних об’ємах. Намагатися купувати якісну косметику для чутливої шкіри. Обов'язково знайомтесь зі складом косметичних засобів. Знайте, що солідний виробник косметики виготовляє гіпоалергенні засоби, спираючись на натуральну сировину. Піддає свою продукцію ретельним випробуванням і тестує протягом тривалого терміну. Тільки після цього в розвинених країнах виробник має право отримати дозвіл на поширення готової продукції.
Тому натуральна косметика не може бути дешевою. Якщо вам пропонують купити дешеву натуральну косметику, то в кращому випадку вона не зашкодить вашому здоров'ю. Бажаючи допомогти собі, або заощадити - ризикуєте тільки нашкодити!
Бажаємо вам здоров'я!
OTOME Cosmetics