Тріпептідний японський колаген в Україні
Роль Коллагена для суглобів і шкіри в нашому житті
На тисячах баночках косметичної продукції зовнішнього застосування відтиснути факт наявності колагену, присутність якого створює ілюзію вирішення проблеми неідеальної шкіри. Здавалося б, що може бути що суперечить здоровому глузду, адже колаген - це майже основний структурний білок шкіри. Його кількість і якість регресує з віком, значить якось варто його заповнювати ззовні, наприклад, нашкірному застосуванням масок, сироваток або кремів.
Колаген в нашому житті відіграє ґрунтовну роль в буквальному сенсі слова, так як він є складовою хрящів і кісток, зв'язок, сполучної тканини, що оточує внутрішні органи і підтримує їх положення, бар'єру між ними і навколишнім середовищем - шкіри. У ній волокна колагену визначають товщину шару дерми. Чим він толще, тим більше в ній розташовано гіалуронової кислоти зі зв'язаною водою і волокон еластину, що визначають чинники зволоженості і пружності шкіри.
Звертаючись до біохімії, ми виявимо, що колаген має макромолекулярную структуру - спіральне переплетення трьох ланцюжків повторюванихпослідовностей амінокислот. Довжина не буває фіксованою, так як індивідуальні показники шкіри відрізняються в залежності від етногенетичних чинників, але в середньому вона становить 300 нм. Хоч і максимальний розмір шкірної пори оцінюється в 500 нм, зовсім не кожна молекула здатна подолати бар'єр епідермісу. А тим більше не кожна, проходячи по каналу пори, потрапляє в матрикс дерми. Тому ситуація, в якій коллагеновая молекула мігрує ззовні в матрикс і там пов'язує гіподерми, або підшкірної жирової клітковини, з шаром епідермісу, живих зовнішніх клітин, є утопічною і не має нічого спільного з реальністю.
Ще одне спростування зовнішнього застосування колагену криється в його структурі. Окрема нитка, або субфібрілла, колагену не володіла б в шкірі достатню міцність в силу своїх фізико-хімічних властивостей, адже товщина ланцюжка амінокислотних послідовностей всього 1,5 нм. Тому дійсна структура колагену являє собою безліч спірально переплетених, як нитки в канаті, фібрил, що володіють значно більшою щільністю і розривної навантаженням. Проникла в шкіру з косметичного складу ланцюжок колагену НЕ вошьется у відносно товсту, охопленням 15-300 нм, фибриллу навіть теоретично.
Як тоді в умовах природної деградації колагену в тканинах зберегти рівний малюнок шкіри?
Тільки синтезувати його самостійно, давши необхідні фактори. Таким є вітамін С, який виконує роль кофактора в ферментах реакцій. Також конформационная форма амінокислоти проліну - гидроксипролин - разом з пролином і гліцином утворює молекулярну структуру як тріпептідная колаген, в якій гидроксипролин володіє ферментативної активністю для фібробластів на вироблення нативного, тобто власного, колагену.
Трипептид є компактною послідовністю колагену, яка накопичена в коллагенсодержащих тканинах організму, тобто практично у всіх. Найпродуктивніше засвоюючи через шлунково-кишковий тракт, трипептид не розпадається на окремі амінокислоти під впливом шлункового соку, а всмоктується через кровотік і досягає дерми. Там за рахунок стимуляції фібробластів з його допомогою зростає синтез гіалуронової кислоти, еластину і колагену.
Ефективність тривалого прийому генового трипептида орально була перевірена на щурах. Після чотирьох тижнів щоденного прийому 250 мг спостерігалося загальне підвищення пружності шкіри, вирівнювання її структури і зменшення кількості шкірних складок. Також була відзначена мінімізація наслідків впливу ультрафіолету, що викликає фотостаріння, яке проявляється в сухості і грубості, гістологічних змінах і недосконалість бар'єрної функції.
За рахунок циркуляції пептиду в усі тканини, позитивний ефект мікроструктурною регенерації стосується всіх типів тканин, включаючи кісткову і хрящову. У них метаболізм відбувається на порядок повільніше, ніж, наприклад, в шкірі, за рахунок меншої кількості міжклітинної речовини і щільності контактів. Проте, тривале збагачення раціону трипептидом підвищує якісні характеристики тканини такі як еластичність і міцність.
Японський колаген в Україні
На ринку України з'явився новий високотехнологічний японський GLY-тріпептідная колаген, який випускається у формі харчової добавки в драже. У його складі також є вітамін С, підсолоджувачі і присутній грейпфрутовий смак. Драже рекомендується вживати трохи пізніше останнього прийому їжі. Це пов'язано з тим, що його первинний розподіл по тканинах відбувається під час сну. Організм в цю пору має на меті відновлення енергетичних показників і не спеціалізується на багатокаскадних метаболічнихреакціях, що дозволяє пептиду акумулюватися з найбільшою продуктивністю. В цей час кровотік не навантажений амінокислотами, жирними кислотами і цукрами, як відразу після трапези - це сприяє його стрімкого проходженню глибоко в дерму.
Підтримання здоров'я організму починається зсередини - з правильного харчування, багатого на мікро- і макронутрієнти. За допомогою таких біодобавок як трипептид колагену ми стаємо міцніше, починаючи з тонких молекулярних організацій і закінчуючи упевненістю, яку дарує сяйво нашої шкіри.