Що таке оксидативний стрес?

оксидативний стрес

Вільні радикали є молекулами, що містять один або кілька неспарених електронів. Вони входять у реакції коїться з іншими молекулами, викликаючи ланцюгову реакцію ушкоджень. Радикали виробляються щодня під час обміну речовин, у організмі. Погано, коли їхня освіта переважає утилізацію. Такий стан антиоксидантної системи називають оксидативним стресом. Він не лише порушує біохімічні процеси в організмі, а й здатний пошкодити клітини. Докладно розберемося що таке оксидативний стрес, чому він виникає і як з цим боротися.

Що таке оксидативний стрес?

Оксидативний стрес - це нерівноважний стан в організмі, який може бути спричинений накопиченням вільних радикалів. Вони здатні пошкодити клітини та призвести до різних захворювань.

Механізм виникнення оксидативного стресу включає кілька етапів:

  • Утворення вільних радикалів. Це відбувається в результаті різних біохімічних процесів (метаболізм ліків, дихання, окислення жирів), а також вплив зовнішніх факторів (сонячні промені, паління, забруднення навколишнього середовища, харчові добавки).
  • Ушкодження білків, ліпідів та тканин цими вільними радикалами. Це призводить до розвитку різних захворювань, включаючи діабет, серцево-судинні захворювання, рак, передчасне старіння та інші.
  • Останній етап – це виникнення стресу внаслідок нестачі антиоксидантного захисту. У організму є свої системи антиоксидантного захисту, які нейтралізуватимуть вільні радикали і не допускатимуть пошкодження клітин.

Якщо в організмі буде недостатньо антиоксидантів або утвориться дуже багато вільних радикалів, саме виникає оксидативний стрес. В окремих випадках оксидативний стрес використовується організмом як захисний механізм. Імунна система людини використовує його для боротьби з патогенами.

Причини оксидативного стресу

У нашому повсякденному житті ми стикаємося з різними проблемами, які впливають на організм. На оксидативний стрес причини різні впливають . Їх можна розділити на 2 групи:

  • Зовнішні фактори включають забруднення довкілля, прийом наркотичних речовин, радіацію, куріння, дим, неправильне харчування, сидячий спосіб життя, прийом лікарських засобів та інші.
  • Внутрішні фактори – це процеси всередині організму, до них відносяться метаболічні порушення, запальні процеси, різноманітні хронічні захворювання.

Ще однією причиною накопичення вільних радикалів є повітря. Повітря великих міст накопичує токсичні речовини. Дефіцит вітаміну D також спричиняє розвиток окисного стресу, прискорюючи передчасну загибель клітин. Оксидативний стрес симптоми має різні. На шкірі можуть з'являтися зморшки та плями, вона втрачає свою звичайну гладкість. Також можуть бути інші ознаки:

  • Виникають проблеми з пам'яттю. Мозок гірше функціонує, виявляється забудькуватість.
  • Болі в кістках та суглобах.
  • Погіршення зору.
  • Тривожні розлади та депресії.
  • Головні болі.
  • Підвищена чутливість до шуму.
  • Аритмії та зміни артеріального тиску.
  • Безсоння.

Навіть якщо ми ведемо здоровий спосіб життя, щодня доводиться стикатися зі стресом, сонцем, забрудненням, всі ці фактори генерують надлишок вільних радикалів.

Вплив оксидативного стресу на здоров'я

У людини оксидативний стрес є причиною чи важливою складовою багатьох серйозних захворювань. Він надає такий вплив на організм:

  • Кліткове ушкодження . Вільні радикали можуть викликати запалення, яке пошкоджує клітини та тканини. Також радикали здатні пошкодити ДНК, викликаючи при цьому різні мутації, що призводить до ракових захворювань.
  • Розвиток хвороб. Оксидативний стрес може стати причиною таких хвороб, як атеросклероз, гіпертензія, хвороба Альцгеймера, діабет, безпліддя, а також серцево-судинні та нейродегенеративні захворювання.
  • Старіння. З віком системний характер структурного та функціонального спаду може призвести до старіння організму.

Постійний стрес може призвести до хронічного оксидативного стресу, інфаркту міокарда, мігрені, ожиріння, емоційного вигоряння.

Способи боротьби з оксидативним стресом

Ефективність антиоксидантного захисту знижується із віком. У організму залишається мало шансів самостійної боротьби з оксидативним стресом. Для цього є кілька методів:

  • Лікування оксидативного стресу.
  • Правильне харчування із застосуванням багатих антиоксидантів (фрукти, овочі, горіхи, зелень).
  • Прийом добавок. Добре допомагають вітаміни та мінеральні комплекси (вітамін C, вітамін E, селен).
  • Спосіб життя. Відмова від куріння, фізична активність, зниження впливу забруднювачів довкілля.

Оксидативний стрес, лікування якого відрізняється у різних людей, можна подолати, але це тривалий процес. Важливо своєчасно звернутися до фахівців та виконувати всі рекомендації. Забезпечення достатнього сну та уникнення переїдання також є корисними заходами щодо запобігання такому стресу.

Дослідження та перспективи

Найсучасніші та новітні наукові дані про механізми оксидативного стресу кажуть, що він має дестабілізуючий вплив безпосередньо на клітинні мембрани при сильному порушенні вегетативного гомеостазу та змінах репродуктивного здоров'я. Було доведено також, що нейрони людини старіють під впливом такого стресу та майже не замінюються новими.

Наука не стоїть дома. Нові методи боротьби з оксидативним стресом продовжують розроблятись, постійно проводяться дослідження. Одними з найефективніших і найпростіших у застосуванні вважаються біологічно активні добавки.

Насолоджуйтесь омолоджуючим ефектом

Доведено високу ефективність антиоксидантного захисту шляхом прийому біологічно активної добавки під назвою біосапорт. Вона сприяє виведенню вільних радикалів із організму, що мінімізує ризики розвитку оксидативного стресу.

Крім цього, засіб має омолоджуючий ефект, бореться зі зморшками, сухістю та чутливістю шкіри. Біосапорт поповнить нестачу вітамінів, мінералів, амінокислот, які потрібні нашому організму. Гранульований порошок у формі саші – пакет зручно використовувати. Достатньо всього одне саші – пакета на день. Bio Support містить водорості, молочні дріжджі, конденсовану глибоководну морську воду та інші природні компоненти, які в комплексі забезпечать детокс – ефект і допоможуть позбавитися вільних радикалів. Численні позитивні відгуки клієнтів підтверджують ефективність дії японського засобу від Wamiles.

Виснаження запасу стволових клітин позбавляє організм можливості саморегенеруватися. Окислювальне пошкодження через надлишок вільних радикалів є основною причиною старіння клітин та вікового старіння, тому важливо зупинити про ксидативний стрес на ранніх стадіях його розвитку.

Коментарі

Написати коментар [відмінити відповідь]

Увага: HTML розмітка не підтримується!!
    Погано           Добре