Японський чай матча - Як приготувати
Чай Матча родом з Японії. Напій являє собою зелений чай, перетертий в стан дрібного порошку. Японці називають його маття, але в українській транскрипції він звучить як «маття». Чай зазвичай використовують в традиційній японській чайній церемонії.
Урожай листя чаю збирають лише раз на рік. Специфіка процедури полягає в тому, що листя за два тижні до збору закривають з метою запобігання потрапляння ультрафіолетових променів. За рахунок цього, напій згодом стає солодкуватим і збагачується амінокислотами.
Обробку листя виконують двома шляхами для отримання різних сортів чаю. Щоб зробити чай Гьокуро, листя сушать в скрученому вигляді. А для отримання чаю Тенті листя висушують прямими, і потім перемелюють.
Смакові відчуття від японського чаю матча пов'язані з вмістом у ньому амінокислот. Так, вищі сорти відрізняються більш насиченим запахом і солодкістю, так як збираються першими. Нижчі сорти, які підлягають збору трохи пізніше, вже не можуть похвалитися такими перевагами.
Чай матча: у чому користь?
Цей напій вважається дуже корисним. У ньому міститься маса вітамінів, мікроелементів і інших корисних речовин. Чай позитивно позначається на імунній системі, сприяє поліпшенню роботи мозоку, а також уповільнює старіння. Крім того, він запобігає виникненню захворювань серця і судин, знижує холестерин у крові, виводить жовч і солі. Японський чай матча - найсильніший природний антиоксидант.
Рецепт приготування японського чаю матча
Напій готують двома методами. Від цього залежить його міцність. Слабкий чай називається Усутя, а міцний - Койтя.
Як приготувати Койтя?
Для цього необхідно підготувати нагріту просушену посудину, в неї всипати 4 г заварки і залити 50 мл води. Далі суміш помішують в повільному темпі. Готовий напій виглядає густим і тягучим з яскраво вираженим солодким смаком і терпкими нотками. Койтя готують під час чайної церемонії.
Як приготувати Усутя?
Усутя готується шляхом заварки 2 г чаю в 80 мл води. Ємність також повинна бути прогріта і суха. Масу збивають віночком до розчинення згустків. Слабкий напій на смак з гірчинкою, яскравого зеленого кольору і негустий. Його п'ють в неформальній обстановці, звичайно вдома з близькими.
Незалежно від способу заварювання чай маття п'ють прямо з заваркою. Це в свою чергу сприяє посиленню корисного впливу на самопочуття.
Варто пам'ятати, що даний напій дуже специфічний, тому якщо ви вирішили купити чай матчу, перш за все, акцентуйте увагу на його властивості і користь. Це допоможе зробити вибір.