Купероз на обличчі: причини та ефективні способи лікування

Купероз – хронічне захворювання шкіри, від якого страждає понад 5% населення світу. Найчастіше ця проблема зустрічається у жінок після 35 років. Прояв захворювання пов'язаний з почервонінням та запаленнями у різних зонах шкіри.

Що таке купероз на обличчі: основні ознаки?

Розширені судини шкіри, що виявляються у вигляді «прожилок» червоного кольору в косметології називають куперозом. У дерматології це явище зветься телеангіектазія. Захворювання характеризується розширенням та ламкістю капілярів. В результаті цього на шкірі з'являються почервоніння, судинні зірочки, сіточка, сизуваті прожилки. Шкіра може товщати через надмірну шкірну тканину. Судини, що втратили еластичність, втрачають здатність скорочення після навантажень, відбувається застій крові та їх розширення. Звичайні місця дислокації куперозу:

  • крила носа;
  • щоки;
  • лоб;
  • підборіддя.

Залежно від конфігурації купероз буває павукоподібним, точковим або лінійним. За відсутності лікування купероз на обличчі може прогресувати та призвести до розвитку розацеа, серйознішого захворювання шкіри. Розрізняють 4 основні стадії куперозу:

  • Перший. Ця стадія відрізняється локальним характером. З'являється подразнення у вигляді розширених капілярів.
  • Друга. Капіляри об'єднуються в одну спільну сітку. Судини починають запалюватися і червоніти.
  • Третій. Почервоніння не йде, судини постійно видно.
  • Четверта. Проблема з'являється по всьому обличчі. Через спазму капілярів проявляються більш бліді області, на яких чітко видно судини.

При появі куперозу рекомендуємо звернутися до дерматолога чи косметолога, щоб з'ясувати причину та визначитися з лікуванням. При ранньому виявленні та правильному лікуванні купероз можна контролювати та запобігти його прогресуванню.

Причини куперозу на обличчі

Захворювання печінки, серцево-судинної системи, хвороби щитовидної залози можуть призвести до розвитку захворювання. Існує також багато різних факторів появи куперозу на обличчі, основні серед них:

  • Дефіцит вітаміну А.
  • Постійний стрес.
  • Витончення та підвищена чутливість шкіри.
  • Генетична схильність.
  • Прийом гормональних препаратів.
  • Тривалий вплив екстремальних температур.
  • Вагітність.
  • Часте куріння.
  • Вікові гормональні зміни.
  • Дратівливі компоненти у складі засобів для особи.
  • Зловживання таким судинорозширювальним засобом, як алкоголь.

Точні причини появи куперозу до кінця не вивчені, але перераховані вище фактори можуть посилити проблему судинних зірочок. Купероз може виникати на різних ділянках шкіри і загострюється при прийомі алкоголю, шкідливої їжі, зміні температури, а також після застосування агресивної косметики.

Шкіра з куперозом є чутливою і схильною до почервоніння. Якщо в людини спостерігається лише одиничне ураження капілярів, така патологія належить до косметичного дефекту. Подальший розвиток захворювання можна коригувати через зміцнення судинної стінки, що зупинить його подальше поширення. Якщо судинна патологія виявляється у глибоко розташованих судинах, це може порушувати кровопостачання. Внаслідок цього шкіра втратить здоровий відтінок, з'явиться зморшкуватість, в'ялість, ознаки старіння.

Як правильно вибирати кошти від куперозу?

Засіб від куперозу на обличчі вибрати не так просто, як може здатися на перший погляд. Важливо дотримуватися таких рекомендацій:

  • Потрібно використовувати продукти з найменшим можливим вмістом потенційних подразників, таких як спирт, ефірні олії та агресивні засоби для чищення.
  • Очищення куперозної шкіри слід проводити м'яким молочком, міцелярною водою або гідрофільною олією.
  • Вибирайте засоби з легкою текстурою, які не забиватимуть пори. Креми для догляду за шкірою повинні дозволяти шкірі дихати і наносити частково.
  • Гіалуронова кислота, пантенол, алантоїн мають зволожуючу, заспокійливу та протизапальну дію, що необхідно для шкіри.

Проконсультуйтеся з дерматологом, який зможе оцінити стан шкіри та допоможе підібрати відповідні засоби для догляду. Японські засоби Otome та Wamiles абсолютно натуральні та добре себе зарекомендували у боротьбі з куперозом.

Дратівливі компоненти для обличчя з куперозом

Щоб не викликати роздратування, почервоніння, шкіру з куперозом на обличчі потрібно берегти від впливу компонентів, що подразнюють. До них відносяться:

  • Ефірні олії, такі як олія м'яти перцевої, чайного дерева розмарину, можуть викликати подразнення шкіри.
  • Абразивні частинки в скрабах, наприклад, скраби, які містять кавові абразивні частинки та інші компоненти.
  • Розігрівають рослинні екстракти: перець, імбир, кориця.
  • Марганець (магнезія) та інші.

Занадто гарячі чи холодні процедури також небажані. Різкі перепади температури можуть призвести до розширення судин та почервоніння шкіри.

Корисні компоненти для шкіри з куперозом

Зволоження шкіри - це важливий аспект догляду при куперозі . Важливо вибирати заспокійливі компоненти у складі засобів. Також корисними будуть для шкіри вітаміни А, С, Е, К, Р. Засоби, що містять екстракт зеленого чаю, вітамін С, арніку допоможуть зменшити видимість червоних судин на обличчі.

Забрати купероз на обличчі допоможе антикуперозна косметика. Вона не сушить епідерміс і не завдає шкоди кожному покриву. Найчастіше купероз має лише естетичний дискомфорт. Але в деяких випадках хвороба супроводжується болем та набряком, що приносить і фізичні незручності.  

Як позбутися куперозу на обличчі у косметолога?

Існують різні процедури , які допоможуть усунути купероз. Розглянемо їх докладніше. Лікування на початку розвитку захворювання при незначному пошкодженні судин відбувається простіше, ніж ліквідація патології на занедбаній стадії.

Лазер із насадкою для видалення судин

Лазерний вплив дозволяє знищувати дрібні капіляри, які і є причиною куперозу. Процедура проводиться спеціалістом-косметологом або дерматологом і може допомогти покращити вигляд шкіри, зменшити почервоніння, а також судинні "зірочки". Результати можуть бути різними залежно від індивідуальних особливостей шкіри та ступеня вираженості куперозу. Насадка вибирається індивідуально, тому важливо проконсультуватися з фахівцем.

Після процедури потрібно дотримуватися рекомендацій щодо догляду, використовувати сонцезахисні засоби та уникати впливу сонячних променів. Це допоможе мінімізувати ризик ускладнень та отримати найкращий результат.

Фототерапія

У процесі процедури фототерапії на шкіру впливають світлом певної довжини хвилі. Це світло поглинається гемоглобіном, що міститься в крові, та призводить до його нагрівання. Нагрів гемоглобіну призводить до його руйнування та зменшення розміру капілярів.

Кількість процедур фототерапії, необхідні лікування купероза, залежить від тяжкості захворювання. У більшості випадків потрібно від 3 до 6 процедур, що проводяться з інтервалом 2-4 тижні.

Мікроструми

У ході процедури мікрострумової терапії на шкіру накладають електроди, через які подаються електричні імпульси. Вони створюють у шкірі електромагнітне поле, яке надає стимулюючу дію на самі клітини. Мікроструми сприяють зміцненню стінок капілярів, поліпшенню мікроциркуляції крові, а також стимуляції вироблення колагену та еластину.

Мезотерапія

Мезотерапія дозволяє доставити активні речовини безпосередньо у глибокі шари шкіри. Фахівець запроваджує мікроскопічні дози лікарських препаратів, вітамінів, амінокислот та інших біологічно активних речовин під шкіру.

Вдаючись до радикальних методів звільнення від куперозу не варто забувати про регулярне підтримання отриманого результату.

Запобіжні заходи за наявності куперозу на обличчі

При догляді за шкірою з куперозом важливо дотримуватися низки правил:

  • не використовувати агресивні засоби, включаючи скраби, пілінги з таким складом;
  • не витирати шкіру обличчя грубим рушником;
  • використовувати крем із SPF на відкритому повітрі;
  • уникати розтирання або дотику до обличчя;
  • чоловікам голитися краще за електричну бритву;
  • уникати екстремальних температур.

Косметологи також не радять чинити сильний тиск на шкіру обличчя та ходити на масажі. Варто уникати продуктів та напоїв, які можуть спричинити спалах захворювання. Здоровий спосіб життя, відмова від деяких звичок , дієта - обов'язкова умова підтримки судин у хорошому стані.

Головне завдання у боротьбі з куперозом – це зміцнити стінки судин, відрегулювати в них тиск та налагодити мікроциркуляцію. Лікування куперозу потребує постійного та комплексного підходу. Правильний догляд повинен супроводжуватись обстеженнями та косметичними процедурами, які варто довірити досвідченим фахівцям.

Більше інформації по цій темі:

Як позбутися чорних крапок на обличчі?

Як позбутися чорних крапок на обличчі?

Чорні точки або відкриті комедони – це проблема, з якою стикалися багато представниць прекрасної статі. Професійною мовою косметологи називають їх незапальними елементами першого порядку. Такі мітки з'являються найчастіше на підборідді, щоках, а також крилах носа. Розберемося , чому чо..

Як позбутися вугрів на обличчі?

Як позбутися вугрів на обличчі?

Вугри – це явище неприємне та дуже поширене. Захворювання має глибокі причини та потребує комплексного підходу. Як позбутися вугрів на обличчі – це питання турбує добру половину людства. Розберемося в ньому детально. Що таке вугрі? Вугор – це своєрідна пробка, яка виходит..

Як позбутися розтяжок?

Як позбутися розтяжок?

Розтяжки на тілі можуть з'являтися внаслідок швидкого набору ваги, вагітності, інтенсивних фізичних вправ. Вони проявляються на різних ділянках шкіри у вигляді смужок різної ширини та кольору. Смуги на тілі виглядають некрасиво та привертають до себе увагу. Розберемося, як їх позбутися за до..

Як позбутися прищів на обличчі?

Як позбутися прищів на обличчі?

Прищі на обличчі з'являються через надмірне виділення шкірного жиру, який не тільки забиває пори, але й створює досить сприятливе середовище для розмноження бактерій. Також причиною їх виникнення можуть бути гормональні зміни, стреси, недостатність сну , непорушення гігієни шкіри. Прищі є..

Що таке колаген: навіщо він потрібний і як його приймати?

Що таке колаген: навіщо він потрібний і як його приймати?

Людський організм на 30% складається з колагену. Колаген є білок, який становить близько третини всіх білків в нашому організмі. Він є ключовим будівельним матеріалом для сполучної тканини, яка підтримує і зв'язує різні частини тіла. Колаген починає вироблятися в організмі людини від народже..

Коментарі

Написати коментар [відмінити відповідь]

Увага: HTML розмітка не підтримується!!
    Погано           Добре